WYCIECZKA KLAS III GIMNAZJUM

30 IX uczniowie klas 3ga i 3gb wraz z wychowawczyniami Panią Łucją Kretschmer 
i Panią Danutą Bednarczyk wyjechali na dwudniową wycieczkę. Po długiej podróży dotarli do Oświęcimia. Przez trzy godziny zwiedzali Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dowiedzieli się, jak hitlerowcy traktowali Polaków, Żydów, Rosjan i ludzi innych narodowości. Oglądali zdjęcia, które przedstawiały życie więźniów i funkcjonowanie obozu. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarły gabloty, w których były włosy, walizki, okulary i inne rzeczy osobiste skazańców. Następnie przejechali autobusem do obozu Birkenau, czyli Brzezinki. Tam poznali trudy życia i katorżniczej pracy więźniów. Wszystkim utkwiła w pamięci historia dzieci, które również umieszczano w obozach. Po wizycie w oświęcimskim muzeum udali się na nocleg do Łagiewnik.

1 X wstali bardzo wcześnie. Dzień zaczęli od nawiedzenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Następnie pojechali do Wieliczki. Kolejne trzy godziny zajęło im zwiedzanie kopalni soli. Na rozgrzewkę pokonali 324 schody prowadzące pod ziemię. Zobaczyli trzy poziomy kopalni. Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawych legend. Pokazała również komory sławnych ludzi m.in. M. Kopernika, K. Wielkiego, J. Piłsudskiego. Najciekawszym punktem programu było zwiedzanie urokliwej kaplicy św. Kingi, w której wycieczkowicze pozowali do pamiątkowej fotografii. W trakcie zwiedzania próbowali soli, biorąc ją prosto ze ścian. Zwiedzanie zakończyło się wjazdem na powierzchnię windą górniczą. Około 2030 wrócili do domu.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »