JUBILEUSZ "DO-NOS-u"

24 września o godz. 1700 w patio naszej Szkoły spotkali się obecni i byli redaktorzy DO-NOS-u, zaproszeni goście oraz nauczyciele. Zgromadził ich jubileusz szkolnej gazetki - wydanie 150. numeru.

Osiemnastoletnią historię pisma oraz jego rolę w procesie edukacji i w lokalnym środowisku przedstawiła Dyrektor Alina Żalik. Z okazji jubileuszu, doceniając pracę młodych redaktorów, ufundowała i obdarowała twórców DO-NOS-u oraz zaproszonych gości długopisami oraz teczkami z okolicznościowym logo. Podziękowała również nauczycielkom: P.Cecylii Glapiak, P.Elizie Kosmalskiej, P.Sławie Pietrowicz oraz P.Annie Poprawskiej, które z zaangażowaniem pełnią rolę opiekunów młodych redaktorów. Pani Dyrektor życzyła DO-NOS-owi kolejnych jubileuszy, a adeptom dziennikarstwa wielu pomysłów, nieustającej chęci do pracy oraz satysfakcji z ciekawych artykułów. W imieniu redakcji głos zabrała Wicedyrektor Cecylia Glapiak, która przedstawiła specyfikę pracy redakcji oraz podziękowała nauczycielom: P. Martynie Sowińskiej, P. Adriannie Pawłowskiej-Kramarczyk, P. Danucie Bednarczyk, P. Dominikowi Nowackiemu i P. Piotrowi Koniecznemu, którzy z DO-NOS-em współpracują. Okolicznościową statuetkę redakcji DO-NOS-u wręczył Burmistrz Stanisław Glapiak - były Dyrektor naszej Szkoły, inicjator powstania pisma i przez lata życzliwy recenzent. Słowa uznania dla naszej gazetki skierował też Pan Dariusz Bojek - szef portalu www.kakolewo.pl, który sprezentował redakcji urządzenie wielofunkcyjne: skaner i drukarkę. Część oficjalną zakończyło podzielenie jubileuszowego tortu. Poczęstunek nie zakończył jednak spotkania. Niespodzianką dla wszystkich (uczniowie zostali tylko troszeczkę wtajemniczeni) była wspólna praca w grupach nad materiałami do numeru 151. Opiekunki redakcji przygotowały zadania dla grup, potrzebne materiały, szary papier, markery i pisaki. Znana uczniom z lekcji metoda pracy w grupach okazała się strzałem w dziesiątkę. Widok ponad stu osób pochylonych nad zadaniami radował serca. Doświadczenie i wiedza gości oraz absolwentów w połączeniu z zapałem uczniów dały wspaniały efekt. Członkowie grup nie tylko intensywnie pracowali, ale i dobrze się bawili, a efekty ich starań zasłużyły na szóstkę.

Nad czym pracowali?

- Gromadzili pomysły na tematykę okładek.

- Pracowali nad zawartością stałego działu WIEM (PRAWIE) WSZYSTKO o - tym razem - najpiękniejszych miejscach Europy.

- Tworzyli listę miejsc w okolicy, które warto zobaczyć i zapraszali do odwiedzenia jednego z nich.

- Redagowali dekalog aktywnego człowieka.

- Tworzyli mapę ulic Kąkolewa, pracowali nad przybliżeniem sylwetki patrona jednej z nich - Augusta Wilkońskiego.

- Redagowali sprawozdanie z przebiegu jubileuszowego spotkania.

- Słowami malowali portret redaktora szkolnej gazetki.

- Tworzyli listę artykułów, które na łamach szkolnego pisma pozwolą przybliżyć działalność kąkolewskiego zespołu śpiewaczo-tanecznego.

- Do działu Nastolatki szaleją ... w kuchni przygotowali przepis na tort.

- Opracowywali krzyżówkę.

- Wykorzystując Księgę imion i ptasi horoskop portretowali charakterologicznie Wicedyrektor Cecylię Glapiak.

- Pracowali nad reklamą DO-NOS-u.

- Do kącika poetyckiego tworzyli wiersz.

- Przeprowadzali miniwywiady.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowego spotkania, a imiennie zaproszonym gościom: P. Marioli Pazole - wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Osiecznej, P. Halinie Bartkowiak - przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Miejskiej w Osiecznej, P. Alinie Żalik - Dyrektor ZS w Kąkolewie, P. Dorocie Juskowiak reprezentującej portal www.kakolewo.pl, P. Aldonie Korbik - redaktor naczelnej "Przeglądu Osieckiego", P. Stanisławowi Glapiakowi – Burmistrzowi gminy Osieczna, P. Przemysławowi Pruchniewiczowi - kierującemu  portalem panorama.media.pl, P. Andrzejowi Przewoźnemu dziennikarzowi ABC, P. Dariuszowi Bojkowi reprezentującemu portal www.kakolewo.pl oraz wszystkim nauczycielom i absolwentom różnych roczników związanych z historią DO-NOS-u. Praca z uczniami - obecnymi redaktorami pisma - była dla nich nowym, z pewnością  ciekawym doświadczeniem i bardzo efektywną lekcją. Obecni redaktorzy gazety mogli się natomiast przekonać, że sympatia do tego wydawnictwa nie znika po opuszczeniu murów Szkoły. Zapewniamy, że w 151. numerze gazetki i następnych znajdą się wszystkie wypracowane materiały.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »