FESTYN EKOLOGICZNY - I MIEJSCE W ZBIÓRCE BATERII

18 września na plaży w Osiecznej odbył się festyn ekologiczny, podczas którego został rozstrzygnięty przez organizatora, czyli przez Miejski Zakład Oczyszczania, adresowany do szkół i przedszkoli konkurs na zbiórkę baterii pt. „Bądź przyjacielem środowiska”. Zajęliśmy w nim I miejsce z wynikiem 0,79 kg w przeliczeniu na jednego ucznia. Nagrodę wartą 900 zł z rąk Burmistrza S.Glapiaka odebrali Z.Nowaczyk, W.Sawicka, W.Jankowska, P.Woźniak i M.Glapiak oraz Pani I.Fiebich, która koordynowała w Szkole zbiórkę baterii i propagowała wśród uczniów ideę dbania o środowisko. Nasi reprezentanci w okolicznościowym występie apelowali, by ratować świat. Przekonywali, że to od nas – ludzi – zależy, by nasza matka Ziemia nie była chora. Śpiewali: „Żyć nie można w bałaganie, więc się bierzmy za sprzątanie. Zmykaj śmieciu do śmietnika, bałaganie, kurzu znikaj.” Nie byłoby tej nagrody bez zaangażowania wszystkich uczniów i nauczycieli oraz bez pomocy rodziców. Warto przypomnieć, że najwięcej baterii zebrała ubiegłoroczna Ia – 2,32 kg na jednego ucznia, Va – 1,73 kg, a w grupie gimnazjalistów 1ga – 1,36 kg. Dziękujemy za zbiórkę w minionym roku szkolnym, prosimy o wsparcie akcji w roku bieżącym.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »