SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata” organizowanej po raz siedemnasty przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie świata – Polska”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Namacalnym efektem udziału uczniów w akcji jest uporządkowanie wskazanych przez sołtysów miejsc w okolicy. Worki pełne śmieci świadczą o tym, że wielu ludzi nie rozumie konieczności ochrony przyrody. Organizatorzy akcji podkreślają, że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są codzienne, świadome decyzje. Jakie?  Między innymi segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii, zastąpienie samochodu komunikacją publiczną lub rowerem… Nie śmiećmy i pilnujmy, by inni tego nie robili. Pamiętajmy, miejscem śmieci są wyłącznie kosze i wysypiska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »