SPOTKANIE ZE ŚREDNIOWIECZEM W OSADZIE W GOSTYNIU

22 lipca półkoloniści udali się do Gostynia, by w Osadzie poznać średniowieczne zwyczaje i warunki życia. W kuźni obejrzeli sprzęty, których używał kowal i dowiedzieli się, do czego służyły. W chacie garncarza próbowali lepić z gliny naczynia. W baszcie poznali zwyczaje obronne średniowiecznej ludności i obowiązki poddanych wobec pana. Na placu strzelali z łuku, przymierzali piętnastokilogramową kolczugę i hełm, obejrzeli studnię z żurawiem i średniowieczne narzędzia tortur: madejowe łoże, dyby, pręgierz oraz klatkę na czarownice. Było miło i edukacyjnie. Każdy uczeń na własne oczy zobaczył i na własnej skórze poczuł, jak żyło się w średniowieczu. Brakowało jedynie cienia – choćby namiastki chłodu…

FOTORELACJA

Jutro wyjazd na pływalnię AKWAWIT. Zbiórka o 845.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »