WIZYTA W SKANSENIE W OCHLI

20 lipca 128 półkolonistów trzema autokarami z firmy WALDMAR pojechało no Ochli. Znajduje się tam skansen - oddział Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze. Uczniowie, oglądając budynki mieszkalne i gospodarcze, zobaczyli, jak żyli, czym się zajmowali, jakich narzędzi używali nasi przodkowie. Przyjrzeli się kuźni, gołębnikom, spichlerzowi i wieży winiarskiej. Z zainteresowaniem obejrzeli dawną izbę lekcyjną. Na terenie skansenu podziwiali również rzeźby wykonane przez artystów ludowych. Spacerując między chatami, w otoczeniu zieleni odpoczywali i poznawali architekturę wiejską z czterech sąsiadujących ze sobą regionów etnograficznych: Zachodniej Wielkopolski, Dolnego Śląska, Wschodnich Łużyc, obszary środkowo-lubuskiego oraz historycznej Bukowiny.

FOTORELACJA

Jutro wyjeżdżamy do Cichowa. Zwiedzać będziemy Skansen Filmowy Soplicowo, a później – jeśli pogoda pozwoli – relaksować się nad jeziorem. Przypominamy o zabraniu stroju kąpielowego i ręcznika. Zbiórka w patio o 845.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »