WYJAZD PIĄTOKLASISTÓW DO POZNANIA I KÓRNIKA

17 czerwca uczniowie klas piątych pojechali na wycieczkę do Poznania i Kórnika. W Kinepolis Ciemna City obejrzeli film w reżyserii badacza oceanów – Jeana-Michela Cousteau pt. „Ocean przygód”. Dzięki trójwymiarowej technologii zanurkowali w wirtualną otchłań. Wraz z żółwicą, która była przewodnikiem wyprawy, podziwiali „taniec” diabłów morskich, pełen grozy „marsz” rekinów młotów oraz delfiny grające w „glonową odmianę piłki nożnej”. Z bliska przyjrzeli się mieszkańcom oceanu – roślinom i zwierzętom, gatunkom z powodu działalności człowieka zagrożonym wyginięciem. To była niezwykła lekcja przyrody i nowe doświadczenie – dla zdecydowanej większości pierwszy kinowy kontakt z filmem w technologii 3D. W Kórniku piątoklasiści zwiedzili zamek – dawną siedzibę najpierw Górków, a później Działyńskich. Z zainteresowaniem wysłuchali legendy o Teofili z Działyńskich Szołdrskiej Potulickiej, która ponoć o północy wychodzi z obrazu i jako Biała Dama krąży po zamkowych salach i przyramkowym parku. Uczniowie podziwiali piękne meble, zwłaszcza potężne, bogato rzeźbione szafy gdańskie, pełne tajemniczych schowków sekretarzyki i eleganckie mahoniowe biurka. Przyglądali się obrazom znanych malarzy, sztukateriom sufitowym, trofeom myśliwskim i drewnianemu stropowi kasetonowemu w sali jadalnej. W Sali Mauretańskiej uwagę wszystkich zwróciła pełna zbroja husarska z zachowanym skrzydłem. Wizytę w kórnickim zamku można podsumować znanym powiedzeniem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Warto było zobaczyć ten urokliwy zamek. Ten edukacyjno-rekreacyjny wyjazd zorganizowały Panie S.Walenciak i A.Poprawska.

FOTORELACJA 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »