DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA

28 maja o godz. 1800 w patio naszej Szkoły rozpoczęto świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca. Z tej okazji – zgodnie z tradycją - uczniowie przygotowali inscenizację baśni H.Ch.Andersena pt. „Calineczka”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy maleńkiej dziewczynki – duszka kwiatów. Oprócz Calineczki na scenie pojawili się: ogrodnik i jego wnuczki, chrabąszcz, jego mama i siostry, pająk, motyl bielinek, żaba, mysz, kret, jaskółki i Calineczek. Młodzi aktorzy spisali się doskonale, za swe aktorskie popisy otrzymali gromkie brawa. Równie pięknie zaprezentowali się uczniowie z klas I-III SP, którzy dla mam zatańczyli. Doceniono też muzyczne występy solistów i solistek, którzy dla rodziców ujmująco zaśpiewali i zagrali. Było radośnie, serdecznie, kolorowo i wzruszająco. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości podziękowała Wicedyrektor Szkoły – Pani Cecylia Glapiak. Uczniów do występu przygotowali: Panie Martyna Sowińska, Teresa Rosińska, Sława Pietrowicz, Ewa Maśląka oraz Pan Dominik Nowacki. Barwną baśniową dekorację wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. W próbie generalnej uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Szkoły, w wieczornym spektaklu wielu rodziców, także babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście, a w poniedziałek baśń obejrzą przedszkolacy.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »