WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE Z PANEM A.NIEMIRSKIM

27 maja dwanaścioro uczniów (z klas VI i 1.Gimnazjum) wzięło udział w warsztatach detektywistycznych, które w "Galerii Lochy" prowadził Pan Arkadiusz Niemirski – jeden z kontynuatorów cyklu o Panu Samochodziku oraz autor wielu powieści detektywistycznych adresowanych i do młodzieży, i do dorosłych. Omówił krótko historię powieści detektywistycznej, przedstawił sławnych detektywów oraz pisarzy, którzy ich powołali do życia. Opowiedział o swojej twórczości, prezentując w atrakcyjny sposób tematykę dwóch najnowszych powieści. Następnie uczniowie, rozwiązując test skojarzeń, sprawdzali, czy mają umysł detektywa. Kolejne zadanie polegało na stworzeniu intrygi, która mogłaby stać się kanwą kryminału. Punktem wyjścia były informacje o kradzieży obrazu C.Moneta „Plaża w Pourville” z poznańskiego Muzeum Narodowego. To zadanie miało uczniów przygotować do udziału w konkursie na opowiadanie „Pan Samochodzik i … przygoda w Lesznie”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »