SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE

10 maja w Gimnazjum Dwujęzycznym w Śremie odbył się finał XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą Szkołę z wielkim sukcesem, bo uzyskując tytuł laureata, reprezentowała Zofia Nowaczyk – uczennica kl.Vb, która od września przygotowywała się pod okiem Pani Teresy Rosińskiej. W finale startowało ok.270 uczniów, a laureatami zostało 177. Zosia dzięki udziałowi w Konkursie zdobyła bardzo dużą wiedzę o województwie wielkopolskim – o historii, kulturze, przyrodzie i mieszkańcach regionu. Tylko jedno pytanie (dotyczące Mieszka I) sprawiło jej w finale trudność. Już teraz Zosia zapowiada start w przyszłorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Gratulujemy serdecznie tytułu laureata. Z przyjemnością zamieścimy informację z gali wręczenia nagród, która odbędzie się 16 czerwca w Gołańczy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »