"CZYSTY LAS"

Uczniowie klas I-III SP wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Czysty Las”. Klasy pierwsze i drugie przedstawiły na plakatach „Kodeks zachowania w lesie”. To od nas bowiem zależy, czy las będzie istniał. Na plakatach znalazły się m.in. takie hasła: „Chcesz korzystać z ciszy - sam nie hałasuj”, „Nie zaśmiecaj lasu i śródleśnych wód”, „Nie łam gałęzi, nie niszcz krzewów i roślin”, „Nie niszcz grzybów, których nie znasz, w tym również niejadalnych, są one bowiem sprzymierzeńcami lasu”. Klasy trzecie zapoznały się z warstwową budową lasu oraz roślinami i zwierzętami tam żyjącymi. Poznały grzyby jadalne i trujące, które rosną w Polsce, organizmy samożywne i cudzożywne. Zapoznały się z zawodami ludzi, których praca związana jest z lasem. Następnie, wykorzystując zdobyte wiadomości, wykonały plakat przedstawiający warstwową budowę lasu, rośliny i zwierzęta żyjące w Polsce.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »