KONKURS O SŁAWNYCH LEKARZACH

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zorganizował konkurs „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja była poświęcona sławnym lekarzom. Zadanie uczniów kl. IV-VIII polegało na przygotowaniu strony z encyklopedii w formacie A4. Trud samodzielnej pracy, przejrzenia różnych źródeł w poszukiwaniu  informacji, wybrania tego, co istotne i zredagowania hasła encyklopedycznego podjęli Megan Merta z VI b oraz Aleksandra Barczyk i Bartosz Malarczyk z klasy VIc. Swoje prace poświęcili pochodzącej z Wielkopolski Marii Siemionow, która przeprowadziła 4. na świecie, a 1. w Ameryce przeszczep twarzy,  Janowi Antoniemu Mikulicz-Radeckiemu, któremu chirurgia zawdzięcza m.in. wiele narzędzi oraz Hilaremu Koprowskiemu, który stworzył pierwszą w świecie skuteczną szczepionkę przeciwko wirusowi polio wywołującemu chorobę Heinego-Medina.
Uczniowie nie zajęli premiowanych miejsc, ale serdecznie dziękujemy im, że podjęli trud, że spróbowali swoich sił. Każde doświadczenie jest cenne i rozwijające. Organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział w konkursie, przesyłając pamiątkowe maskotki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »