ZWINNE WIEWIÓRKI ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚCI

W drugim półroczu zuchy z gromady „Zwinne Wiewiórki” spotykają się raz w tygodniu popołudniami online ze swoimi druhnami, aby realizować zaplanowane działania i dobrze się bawić.

Swoją działalność zuchy rozpoczęły od przygotowań do zdobywania sprawności „KUCHCIKA”.  Z zaangażowaniem przystąpiły do realizacji prób. Ćwiczyły savoir – vivre przy stole. Samodzielnie kompletowały nakrycie, zwracając uwagę na poprawne ułożenie naczyń i sztućców. Bez pomocy zrobiły owocowego jeża z ulubionych owoców i wykałaczek, którego z apetytem spałaszowały. Rozmawiały o sytuacjach niebezpiecznych w kuchni. Uczyły się udzielania pierwszej pomocy i dzielnie sobie radziły. „Szukały” witamin w różnych produktach żywnościowych w oparciu o film i wysłuchane gawędy. Nauczyły się piosenki „Witaminki”. Przygotowały w różnych formach przepisy ulubionych potraw. Zaprojektowały i wykonały ze zgromadzonych materiałów fartuch kuchenny. Nie lada kreatywności i wysiłku wymagało zaprojektowanie kubka do napoju oraz talerza na zdrowe przekąski. Na pochwałę zasługuje to, że wszystkie uczestniczące w zbiórkach dzieci pracowały wytrwale i efektywnie. Zaliczyły wszystkie próby i zdobyły sprawność „KUCHCIKA”.

Ponadto, w ramach przygotowań do obietnicy, najmłodsze zuchy przypomniały prawa zucha, wykonały książeczkę ze zobowiązaniami, nauczyły się śpiewać „Bratnie słowo”.

22 lutego świętowały Dzień Myśli Braterskiej. Przypomniały sobie historię skautingu na świecie i w Polsce. Składały radosne życzenia. Były też śpiew i pląsy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »