W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły nie mogło mieć tradycyjnej, pielęgnowanej przez lata, uroczystej formuły. Nie znaczy to jednak, że szkolna społeczność nie uczciła Powstańców Wielkopolskich.
Wszyscy uczniowie podczas zajęć z wychowawcą – jak co roku – zgłębiali wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Poza tym wykonali różne zadania. Najmłodsi przygotowali powstańcze rozetki z nazwą Szkoły, drugoklasiści powstańcze latawce, uczniowie klas trzecich opracowali powstańczą mapę myśli o Powstaniu Wielkopolskim na terenie Gminy Osieczna. Czwartoklasiści rysowali pomnik upamiętniający Powstanie Wielkopolskie w odświętnej szacie, a piątoklasiści projektowali nowy pomnik poświęcony bohaterom z lat 1918-1919. Uczniowie klas szóstych wyruszyli, wykorzystując przygotowane materiały i wykonując zadania, na wirtualną wycieczkę śladami Powstania Wielkopolskiego. Siódmoklasiści przygotowali przewodnik po miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim w powiecie leszczyńskim, a najstarsi uczniowie przy pomocy rysunków przedstawili treść wybranej pieśni powstańczej.
Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym koncie facebookowym. Pozostałe posłużą w następnych latach do zgłębiania wiedzy o Patronie Szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »