WIKTORIA GAWRON FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Nie ma windy do sukcesu. Aby go osiągnąć, musisz iść schodami…

Wiktoria Gawron jest uczennicą klasy VIII b. W listopadzie ubiegłego roku postanowiła wziąć udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wspólnie
z koleżankami i kolegą rozwiązała arkusz. Wynik był bardzo dobry, dlatego zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Na stopniu rejonowym towarzyszyły jej też dwie koleżanki Julia Jędrzychowska i Emilia Bajer. Wiktoria wykazała się potrzebną wiedzą i umiejętnościami i jako jedyna znalazła się w gronie uczniów – finalistów konkursu. 15 marca przystąpiła do stopnia wojewódzkiego, wraz z grupą najlepszych młodych polonistów z Wielkopolski napisała esej, w którym rozważyła problem trudnych relacji pomiędzy rodzeństwem. Uczennica naszej Szkoły otrzymała tytuł
Finalistki Wielkopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Wiktoria, redagując artykuł do szkolnej gazety, napisała: „Przystępując do szkolnego etapu, nie miałam nadziei, że odniosę sukces. Nie wierzyłam w siebie, ale od zawsze kochałam książki, nie wyobrażam sobie życia bez literatury, dlatego spróbowałam. […] Przygotowując się do kolejnych etapów konkursu, bardzo się rozwinęłam i nauczyłam wielu nowych rzeczy. Potrafię otwarcie wyrażać swoje zdanie, patrzę z dużą wrażliwością na świat i drugiego człowieka. […] Nie żałuję wzięcia udziału w konkursie. Poświęciłam mnóstwo czasu, ale mogę z dumą stwierdzić, że jestem szczęśliwa i pewna swoich umiejętności.

Przepisem na sukces jest wytrwała praca. Czasami liczy się ją w minutach, niekiedy w godzinach lub dniach. Nie ma windy do sukcesu, mogą go osiągnąć wszyscy, ale okupiony jest wysiłkiem. Wiktorię znam i uczę od pięciu lat. Myślę, że może być wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników. Jest przykładem osoby niezwykle mądrej, rozsądnej i dojrzałej jak na swój nastoletni wiek. Pomagając Wiktorii w przygotowaniach do konkursu, spędziłam z nią wiele godzin. Zapamiętam ten czas jako wyjątkowy. Widok rozwijającego się ucznia, głodnego wiedzy i nowych umiejętności, ambitnego i odważnie dążącego do celu – jest bezcenny! Wiktorio – dziękuję i życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń. Jestem przekonana, że ten sukces jest pierwszym na Twojej długiej drodze. Powodzenia!

Martyna Sowińska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »