2A NA WARSZTATACH ONLINE Z ZAKRESU EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ

19 listopada uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Andrzejewską-Śmiejczak wzięli udział w bezpłatnych warsztatach online z zakresu edukacji międzykulturowej, która uważana jest za fundament pod budowę sprawiedliwego i wolnego od uprzedzeń świata.
Ważne jest podejmowanie wszelkich działań na rzecz kształtowania społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego,
dlatego Pani Agnieszka nawiązała kontakt z AFS Poland i skorzystała z zaproszenia na warsztaty w wersji angielsko - polskiej dla najmłodszych. Ich celem było poszerzenie wiedzy uczniów o treści związane z wolontariatem, kulturą różnych nacji oraz doskonalenie dialogu w języku angielskim. Warunkiem było zgłoszenie klasy i połączenie się na platformie Zoom za pomocą specjalnie przesłanego linku.
Na wstępie wszyscy uczestniczyli w rozgrzewce, którą poprowadził Roberto z Łotwy - na co dzień wolontariusz w AFS, który porozumiewał się z uczniami w języku angielskim. Prowadząca warsztaty trenerka - Pani Karolina Koźmin w sposób przystępny przedstawiła wartościowe treści dotyczące kultury różnych krajów, jedzenia, zwyczajów i gestów. Następnie uczniowie w różnych językach: po turecku, niemiecku, angielsku, chińsku, arabsku i rosyjsku uczyli się mówić proszę, dziękuję i dzień dobry. Nowe, często zabawnie brzmiące słowa przysporzyły dzieciom wiele radości. Uczniowie odpowiadali na pytania trenerki, zadawali rzeczowe pytania, co bardzo podobało się prowadzącej. Nie zabrakło także - popartej przykładami z pracy Pani prowadzącej - wzmianki o wolontariacie i jego roli dla innych.
Na koniec Pani Agnieszka podziękowała za wspaniałe spotkanie. Uczniowie klasy 2a wyrazili chęć uczestniczenia w innych prezentacjach i warsztatach z programu AFS, bo te uznali za bardzo ciekawe.

Dla zainteresowanych adres strony, by więcej dowiedzieć się o AFS International Programs https://poland.afs.org/nauka-za-granica/zasady-programu-afs/- zakładka edukacja.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »