CO SŁYCHAĆ W IIIA?

Spotkanie z Panią księgową

W piątek trzecioklasiści zaprosili na zajęcia pracującą w naszej Szkole Panią księgową. To spotkanie było podsumowaniem tygodniowej realizacji treści związanych z budżetem, oszczędzaniem, przedsiębiorczością oraz poznawaniem zawodów. Pani Dorota opowiedziała, na czym polega praca księgowej. Pokazała segregator ze zgromadzonymi, zaksięgowanymi dokumentami. Wyjaśniła, na czym polega księgowanie, opisywanie faktur, dokonywanie przelewów. Zwróciła uwagę na to, że wspólne pieniądze należy wydawać rozsądnie. Trzeba rozmawiać, negocjować, ustalać priorytety. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali wiele pytań, na które Pani księgowa cierpliwie udzielała odpowiedzi. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały za wspaniałą lekcję.

 

Przedsiębiorczy uczniowie klasy III a

Trzecioklasiści dobrze wiedzą, że śmieci stanowią wielki problem dla środowiska. W związku z tym postanowili nadawać zużytym przedmiotom drugie życie. Zaczęli od za małych lub troszkę zniszczonych t-shirtów. Samodzielnie wykroili i uszyli z nich torby wielokrotnego wykorzystania oraz ładnie je ozdobili. Obecnie noszą w nich śniadania i zabierają je na zakupy. Tak niewiele potrzeba, aby czynić dobro.

 

„Niespodzianka” trzecioklasistów

We wtorek 13 października uczniowie klasy III a przygotowali w grupach krótkie inscenizacje z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pięknie wyuczyli się na pamięć swoich ról,  samodzielnie zadbali o scenografię, rekwizyty, stroje. Z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane przedstawienia swojej wychowawczyni. Otrzymali serdeczne podziękowania i gratulacje. Było radośnie i miło.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »