Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2215014

Śnieg

KONKURSY CZYTELNICZE

1. MÓJ KSIĄŻKOWY PRZYJACIEL - konkurs dla uczniów z klas I-III
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, powinni wykonać pracę plastyczną (dowolna technika, format pracy A-4) dotyczącą ulubionego przyjaciela z książki. Po wykonaniu pracy poproście rodziców o zrobienie zdjęcia Waszej pracy i wysłanie na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
2. PRZECZYTAJ MNIE - II edycja szkolnego konkursu na sleeveface w bibliotece szkolnej dla uczniów z klas IV-V
Uczennice, które zgłosiły się do w/w konkursu, proszę o zrobienie zdjęcia wykonanej przez siebie pracy i przesłanie na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
3. BLACKOUT POETRY, TWORZYMY POEZJĘ - konkurs dla klas VI-VII
Uczniowie, którzy mają ochotę zabawić się w tworzenie poezji, muszą ze zniszczonych książek, gazet, czasopism wybrać jedną stronę i utworzyć własny, krótki wiersz. Może to być 10-15 słów wybranych z jednej zadrukowanej strony starej książki lub artykułu z czasopisma. Następnie należy wykreślić czarnym markerem niepotrzebne wyrazy, zdania, pozostawiając te, które mogą być słowami nowego wiersza. Im mniej słów zostawicie, tym ciekawszy będzie utwór. Jeżeli np. 10 słów ułoży się w całość, z sensem, to właśnie powstał Wasz tekst, Wasz wiersz! Udział w konkursie może wziąć każdy; stronę książki lub artykuł z czasopisma oraz utworzony wiersz proszę przesłać w formie zdjęcia na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
Prace konkursowe należy przesłać do 20 maja 2020 roku.
Nagrodzone prace konkursowe będzie można obejrzeć na stronie internetowej Zespołu Szkół w Kąkolewie.
Serdecznie zapraszam.
 Donata Szymańska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »