Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2215039

Śnieg

SZKOLNY DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

24 lutego wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w Szkolnym Dniu Ochrony Danych Osobowych. Akcja została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” pilotowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie. Uczniowie na zajęciach obejrzeli filmy edukacyjne, rozmawiali o prywatności, uzależnieniach, bezpieczeństwie w sieci, odpowiedzialnym korzystaniu z telefonów i portali społecznościowych. Każdy zapoznał się
z logo akcji i stroną internetową UODO. Efektem działań były podkładki pod myszkę wykonane przez uczniów klas I-III, gry dydaktyczne autorstwa uczniów klas IV-VI oraz „klasowe awatary” siódmoklasistów i ósmoklasistów. Prace zawisły na drzwiach klas i zachwyciły oryginalnością oraz pomysłowością, są dowodem na to, że akcja jest potrzebna i buduje świadomość dzieci i młodzieży w temacie ochrony danych osobowych. Zaangażowanie wszystkich uczniów zostanie nagrodzone podczas najbliższego apelu. Pamiętajcie: Wasze dane – to Wasza sprawa!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »