Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209571

Śnieg

TARGI TURYSTYCZNE "CZEŚĆ, EUROPO!"

10 lutego w naszej Szkole odbyły się targi turystyczne. Zorganizowały je w ramach konkursu „Cześć, Europo!” uczennice: Amelia Wieczorek, Alicja Szyrmer, Lena Kaczmarek i Wiktoria Gawron pod opieką Pań S.Walenciak i A.Poprawskiej. Duże wsparcie dziewczęta otrzymały od szkolnego wolontariatu. Podziękowania należą się też wszystkim klasom i ich Wychowawcom za zaangażowanie w projekt.
Co się działo?
Patio zamieniło się w halę targową. Stoiska prezentujące Włochy, Grecję, Hiszpanię, Niderlandy, Niemcy, Francję i Norwegię przygotowali uczniowie klas VI-VIII. Zgromadzili rekwizyty kojarzące się z danym krajem, zaprezentowali język, kulturę, kuchnię, zabytki, piękne przyrodniczo miejsca, znanych ludzi i ciekawostki o danym kraju. Na prezentację mieli tylko 5 minut, a niektórzy zdołali nie tylko opowiedzieć o kraju, ale i zatańczyć oraz poczęstować lokalnymi produktami. Uczniowie klas I-V po wysłuchaniu prezentacji wykonywali plakaty, którymi udowadniali (adekwatnie do wieku), że sporo o wylosowanym kraju się dowiedzieli. Rozwiązywali przygotowane przez realizatorki konkursu krzyżówki (młodsi) lub układali je sami (starsi), rysowali (młodsi) i formułowali argumenty zachęcające do odwiedzenia danego kraju (starsi).
Amelia, Alicja, Lena i Wiktoria zadbały też o atrakcje dla przedszkolaków. Powstała dla nich targowa fotobudka, w której byli fotografowani z charakterystycznymi dla danych państw elementami. Maska wenecka, hełm greckiego wojownika, kojarzące się z Niderlandami rower czy bukiet tulipanów, a także hiszpański byk spodobały się najmłodszym i chętnie pozowali do zdjęć. Obejrzeli też wszystkie stoiska i chętnie słuchali i pytali o to, co ich zaciekawiło.
Dziewczęta zadbały też o stoisko z książkami i folderami poświęconymi europejskim państwom. Przygotowana została też makieta z tytułami książek, jakie warto zabrać w podróż.
Starania uczniów oceniało jury w składzie: Pani Wicedyrektor C.Glapiak, P. M.Joachimiak i P. J.Skrzypczak.
Targi turystyczne były lekcją – nietypową, ale bardzo rozwijającą. Najwięcej, najlepiej, najszybciej i najefektywniej uczymy się, działając, angażując się emocjonalnie, doświadczając. Dlatego targi turystyczne warto było zorganizować!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »