IMIENINY ZUCHA

W sobotę 29 lutego „Zwinne Wiewiórki” wyjechały do Dąbcza, aby świętować IMIENINY ZUCHA. Takie święto przypada raz na cztery lata. 31 zuchów z Kąkolewa spotkało się z zuchami z 9 innych gromad. Uroczystość, na którą zaproszono władze hufca Leszno, rozpoczęła się apelem. Były przemowy, życzenia, wspólne zabawy, śpiew i pląsy oraz świąteczny pyszny tort. Każda gromada przygotowała własnoręcznie tablo przedstawiające zuchową społeczność. Po obiedzie wszyscy świętujący pojechali do Leszna, gdzie w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej obejrzeli multimedialną prezentację gromad oraz film animowany pt. „Piorun”. Na zakończenie każda gromada otrzymała imieninowe upominki. Zadowolone zuchy na pożegnanie przesłały sobie iskierkę przyjaźni.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »