SIÓDMOKLASIŚCI NA "ZEMŚCIE"

17 lutego uczniowie klas 7. i 8. obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta” wystawione w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role. Widzowie przez jakiś czas mogli poczuć się tak, jakby żyli na przełomie XVIII i XIX wieku. Nieustanne i bezsensowne kłótnie między sąsiadami doprowadziły do tytułowej zemsty Cześnika, która nieoczekiwanym ślubem zakochanych szczęśliwie zakończyła wieloletni spór. Po wystawionym spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów. Osoby, które wyszły na scenę, podjęły się próby tłumaczenia języka staropolskiego na współczesny. Z lingwistycznego zadania wywiązały się bardzo dobrze i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dla naszych uczniów było to spotkanie utrwalające wiedzę o bohaterach lektury obowiązkowej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »