W KINIE

24 stycznia uczniowie klas IIIa i Vb pojechali do kina, wykorzystując w ten sposób nagrodę zdobytą w konkursie „Życzenia świąteczne na obrazku”. Film pt. „Doktor Dolittle” połączył upodobania uczniów klasy trzeciej i piątej. Podobał się i jednym, i drugim. Historia lekarza znającego język zwierząt zaciekawiła, pokazała, że nie można się poddawać, że nie ma rzeczy niemożliwych, że to od nas bardzo dużo zależy, że dobro wraca… Uwrażliwiła też na potrzeby zwierząt. Uczniowie miło rozpoczęli ferie. Obie Panie wychowawczynie bardzo by się ucieszyły, gdyby w wolnym czasie sięgnęli po książki o doktorze Dolittle, których autorem jest Hugh Lofting.
Jest z czego wybierać:
- „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”,
- „Cyrk doktora Dolittle”,
- „Opera doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle i zielona kanarzyca”,
- „Poczta doktora Dolittle”,
- „Podróże doktora Dolittle”,
- „Ogród zoologiczny doktora Dolittle”,
- „Największa podróż doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle na Księżycu”,
- „Powrót doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”,
- „Opowieści z Puddleby”.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »