KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

15 stycznia odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Uczniowie rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Konkursowe zmagania przygotowały i przeprowadziły Panie uczące historii: T.Rosińska i E.Łapawa, a prezentacje uczniów oceniały Panie Wicedyrektor C.Glapiak i B.Kaczmarek-Kryś oraz Pani D.Szymańska.
Pierwszoklasiści mieli za zadanie przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim. I miejsce przypadło w udziale Aleksandrowi Kucharskiemu z Ib, II miejsce Marii Urbaniak z Ia, a III miejsce Zuzannie Kretschmer z Ib.
Druga grupa wiekowa, czyli klasy II, III i IV, miała za zadanie nie tylko przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim, ale też sprawdzano ich wiedzę o Patronie Szkoły. Zwyciężyła drużyna kl. IIa w składzie: Julia Rudzińska, Weronika gawron, Nikola Wojtyniak i Miłosz Sikora. II miejsce zdobyli reprezentanci kl. IIIa: Martyna Rachmajda, Maria Stachowiak, Jan Gorwa i Bartłomiej Matysiak. III miejsce wywalczyli uczniowie kl. IVa: Aleksandra Girtler, Karolina Mikołajczak, Alan Biderman i Adam Kasztelan.
W grupie klas V i VI przeprowadzono test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i wysłuchano przygotowanych przez klasy piosenek o tematyce powstańczej.
I miejsce: klasa Va (Aleksandra Jakubowska, Magdalena Kościarz, Mateusz Przylepa i Jakub Piątek),
II miejsce: klasa VIc (Julia Juśkiewicz, Adrian Jabłoński, Adrian Szramiak i Tobiasz Szerszeń),
III miejsce: klasa Vb (Megan Merta, Hanna Woźniak, Martyna Żaba i Kacper Szczepaniak).
Wśród klas VII-VIII oprócz testu wiedzy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia powstańca”.
I miejsce: klasa VIIIa (Paulina Jankowska, Zuzanna Kajzer, Jakub Klimpel, Eryk Kasprzak),
II miejsce: klasa VIIIb (Amelia Wiler, Adam Nowacki, Nataniel Kaczmarek, Jan Wyrwiński),
III miejsce: klasa VIIa (Lena Kaczmarek, Martyna Bączyk, Zuzanna Małecka, Julia Zamelczyk).
Wiedza o Powstaniu Wielkopolskim to powinność każdego Wielkopolanina, a ucznia Szkoły im. Powstańców Wielkopolskich w szczególności. Dziękujemy uczniom, którzy podjęli trud zgłębienia historii Powstania Wielkopolskiego i Wychowawcom, którzy uczniów zmotywowali i wsparli.


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »