INSTRUMENT W RAMIE ZAMKNIĘTY

We wtorkowy poranek 14 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Małego Muzyka. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I-IV. Na początku dzieci wysłuchały irlandzkiej legendy o harfie. Potem na scenie pojawiła się harfiarka - Pani Barbara Karlik, która na harfie celtyckiej zagrała i pięknie zaśpiewała utwór pt. „Czarny kot”. Dzieci dowiedziały się, że ten instrument ma metalowe (mosiężne, złote i srebrne) struny, jest mały i gra na nim harfiarka lub harfiarz. Jego większym odpowiednikiem jest harfa klasyczna (orkiestrowa), która ma nylonowe struny. Gra na niej harfistka lub harfista. Uczniowie mieli też okazję pogimnastykować się przy dźwiękach harfy o różnej wysokości. Wysłuchali utworu w języku angielskim i irlandzkim oraz na zakończenie piosenki o przyjaźni. W dobrych humorach wrócili do swoich zajęć.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »