IV ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzono w naszej Szkole IV Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie przygotowywali się do tego święta już wcześniej, wykonując hasła dotyczące ochrony lasów oraz sylwetki drzew z odpadów papierniczych. Obchody rozpoczęły się o godzinie 1050 zbiórką wszystkich dzieci z klas I – III SP na boisku szkolnym. Każdy uczeń trzymał w ręce papierowe drzewko, a przedstawiciele klas nieśli transparenty. Wspólnie odczytano przygotowane hasła, a następnie dzieci z każdej klasy zaśpiewały wybraną piosenkę o tematyce przyrodniczej. Następnie wszyscy wyruszyli na wycieczkę do lasu. Tam czekał leśniczy Pan Andrzej Szeremeta, który zaprowadził grupę na miejsce, gdzie w ubiegłym roku z okazji Światowego Dnia Ziemi zostały przez dzieci zasadzone drzewka. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak przez rok urosły. Pan leśniczy przyniósł kolejną sadzonkę. Dzieci bezbłędnie rozpoznały dąb. Po zasadzeniu na cześć Augusta Wilkońskiego, człowieka związanego z Kąkolewem, nadano drzewu imię August. O tej postaci historycznej kilka słów powiedziała pani Ewa Łapawa. Dzięki uprzejmości Pana Szeremety i Pana Siepaka dzieci zobaczyły wyposażenie specjalistycznego samochodu leśniczego. Następnie uczniowie otrzymali worki na śmieci i porządkowali teren leśny w pobliżu miejsca spotkania. W nagrodę Pan Siepak zaprosił całą grupę na boisko sportowe i wypożyczył piłki, aby dzieci mogły się chwilę pobawić. Wszyscy zadowoleni wyruszyli w drogę powrotną do Szkoły. Tam czekała już sala przygotowana do zmagań konkursowych. Trzyosobowe zespoły z każdej klasy losowały zdania – zagadki, które pozwoliły im odnaleźć swoje miejsce w sali. Konkurs przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze. W wyniku rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie z klasy I b - Olga Szczepaniak, Marta Muszyńska, Maciej Kobisz, II miejsce – uczniowie z klasy II b – Sylwia Skorupka, Kinga Kanikowska, Patrycja Pierschalska, III miejsce – uczniowie z klasy III b – Natalia Łaniak, Karolina Woźniak, Barbara Nowaczyk. Uczestnicy konkursu otrzymali gorące gratulacje od przewodniczącej komisji Pani Wicedyrektor Cecylii Glapiak oraz od członków komisji Pani Iwony Fiebich i Pana Andrzeja Szeremety. Koordynatorką szkolnych obchodów IV Światowego Dnia Ziemi i organizatorką tematycznego konkursu była Pani Sława Pietrowicz.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »