WYCIECZKA PO ZIEMI KŁODZKIEJ

Od 21 do 23 kwietnia uczniowie klas Va, Vb i kilkoro z VIa pod opieką Pań Anny Poprawskiej, Sylwii Walenciak i Martyny Sowińskiej poznawali uroki Ziemi Kłodzkiej. Nocowali w pensjonacie „Straszny Dwór” w Zieleńcu. Plan wycieczki obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie w Międzygórzu podziwiali piękne drewniane domy, wodospad Wilczki oraz tamę. Odwiedzili miejscowości uzdrowiskowe: Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Lądek Zdrój. Pili wodę z leczniczych źródeł, spacerowali po parku, porównywali pijalnie. Odwiedzili Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie sporo dowiedzieli się o historii ognia. Atrakcją był też pobyt w hucie szkła w Szczytnej. Po raz pierwszy uczniowie obserwowali pracę hutników i proces powstawania wazonów, pater i innych szkalnych produktów. W Wambierzycach odwiedzili skansen ginących zawodów, bazylikę oraz ruchomą szopkę. Najwięcej wysiłku i emocji wzbudziło zdobycie Szczelińca Wielkiego. Niełatwa dla opiekunów decyzja o przejściu przez oblodzone i zaśnieżone Piekiełko okazała się strzałem w dziesiątkę. Przeciskanie się między skałami, schodzenie po stromych schodach, wspinanie przy pomocy łańcuchów uczniowie będą długo wspominać… Przepiękne widoki z Tronu Liczyrzepy i z innych platform widokowych również. Wiele radości sprawił uczniom z pozoru niewinny (choć prawie dwugodzinny) wieczorny spacer po Zieleńcu, podczas którego uczniowie stracili wiele energii. Ogromne wrażenie zrobiła na wycieczkowiczach przepiękna Jaskinia Niedźwiedzia. Pan przewodnik, który przez trzy dni pokazywał uczniom Ziemię Kłodzką, przygotował też atrakcję - zorganizował pokaz grawerowania szkła. Wieczorami królowała gra „Kocham cię, Polsko” i zabawa w skojarzenia. Z wyjazdu uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Wiele zobaczyli, bardzo dużo się dowiedzieli, miło spędzili czas w gronie koleżanek i kolegów. Dopisały: i pogoda, i humory…

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »