TEATRALNA ADAPTACJA BAŚNI DALEKIEGO WSCHODU

We wtorek 5 listopada uczniowie klas II a, III a, III b wyjechali do Leszna na spektakl teatralny pt. „Najpięknięjsze baśnie Dalekiego Wschodu” przygotowany przez artystów Teatru Współczesnego w Krakowie. Uczniowie poznali chłopca o imieniu Kostek, który -mimo próśb rodziców - w czasie wolnym nie sięgał po książki, tylko grał w gry komputerowe. Pewnego dnia odwiedziła jego dom Szeherezada, która zabrała go w niesamowitą podróż do krainy baśni. Tam spotkał Alladyna, Sindbada, ducha zarozumiałości, czarnoksiężnika Erazma, Sindbada, księżniczkę Lailę i przeżył z nimi niesamowite przygody. Po powrocie z wyprawy z ochotą sięgał po książki. Zrozumiał, że one mogą stać się przyjaciółmi, z którymi można miło spędzić czas. Rozwijają wyobraźnię, wprowadzają w niesamowity świat, sprawiają, że nie ma czasu na nudę ani na gry komputerowe. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »