Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2214211

Śnieg

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY "TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"
Twoje dane – Twoja sprawa! Już po raz trzeci uczniowie, nauczyciele i - mamy nadzieję - także rodzice Zespołu Szkół w Kąkolewie wezmą udział w ogólnopolskiej inicjatywie edukacyjnej, której celem jest poszerzanie wiedzy i budowanie świadomości na temat danych osobowych. #TwojedaneTwojasprawa – to program, który w tym roku obchodzi jubileusz. Od dziesięciu lat Urząd Ochrony Danych Osobowych kieruje do szkół w całej Polsce propozycję współpracy, oferuje ciekawe materiały edukacyjne, proponuje udział w webinariach, zachęca do aktywności. W tym roku szkolnym tematem nadrzędnym będzie próba odpowiedzi na pytanie : Jak dziecko powinno zachować się w świecie pełnym nowinek technicznych, aby nie narazić na utratę lub niewłaściwe wykorzystanie swoich danych osobowych? Wychowawcy wspólnie z uczniami zastanowią się, jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnych, portali społecznościowych, gier komputerowych. W czasie zajęć będzie można obejrzeć ciekawe filmy edukacyjne, rozwiązać rebusy czy poznać historię o skradzinych danych osobowych. Zachęcamy do aktywności i zdobywania wiedzy na temat danych, w końcu: Twoje dane – to Twoja sprawa!

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY "TWOJE DANE-TWOJA SPRAWA" (UODO)

"TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA!" BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM (GIODO)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »