MITOLOGIA NA SCENIE

23 października uczniowie klas V pod opieką Pań wychowawczyń pojechali do Leszna, aby obejrzeć spektakl pt. „Mitologia”. W auli WSH z zainteresowaniem śledzili, co działo się na scenie. Razem z Tezeuszem, Heraklesem i Orfeuszem odwiedzili wieszczkę Pytię, poznali historię bohaterów, widzieli ukaranych przez bogów Syzyfa i Prometeusza, poznali Minosa, Ariadnę i Minotaura, Dedala i Ikara oraz bardzo wiele innych postaci. Spektakl był atrakcyjną powtórką z mitologii greckiej, ale też poszerzył wiedzę uczniów, gdyż na scenie pojawili się bohaterowie nieznani z lekcji j.polskiego. Uczniom spektakl się bardzo podobał, bo był ciekawy i zabawny, uatrakcyjniony piosenkami i efektami specjalnymi. W nienachalny sposób aktorzy przekazali widzom rady, jak żyć. Uświadamiali, że nasz los jest w naszych rękach i że musimy być gotowi na wielkie wyzwania, bo drugiej szansy nie dostaniemy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »