POKAZ DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH

W piątek 18 października 2019 r. uczniowie klas V - VIII mieli okazję uczestniczyć w pokazach przyrodniczych zaprezentowanych przez Pana Mateusza Łuckiego, nauczyciela przyrody i geografii oraz pasjonata chemii i fizyki. Eksperymentator przeprowadził ciekawe zajęcia, prezentując uczniom różne doświadczenia przyrodnicze. W czasie nietypowej lekcji jej uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest perhydrol, jodek potasu i do czego możemy ich użyć, w jaki sposób stworzyć własną chmurę, jak przechowywać i wykorzystywać ciekły azot oraz jak powstają fala akustyczna i uderzeniowa. Podczas całego pokazu prowadzący zwracał uwagę na to, w jaki sposób zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach związanych z wykonywaniem różnego rodzaju doświadczeń. Pan Mateusz doradzał też, jak można samemu przeprowadzić niektóre z demonstrowanych eksperymentów. Uczniowie naszej Szkoły z dużym zaangażowaniem obserwowali doświadczenia  i sami brali w nich udział. Było to 45 minut emocji, zabawy, zadowolenia, ale i nauki przedmiotów przyrodniczych poprzez aktywne uczestnictwo w pokazie.
Mamy nadzieję, że w również przyszłym roku uczniowie będą mieli okazję zobaczyć inne ciekawe doświadczenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »