ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października był dla społeczności naszej Szkoły wyjątkowy. Podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy Panią Marię Joachimiak, która po 37 latach pracy dołączyła do grona emerytowanych pracowników. Jej wieloletnie zaangażowanie w pracę dydaktyczną (przede wszystkim jako biolog i chemik, ale też jako osoba prowadząca zajęcia gimnastyki korekcyjnej i szkolne koło PCK), wychowawczą i społeczną (jako współzałożyciel Stowarzyszenia POMOC) zostało nagrodzone wpisem do Honorowej Księgi „Zasłużony dla Szkoły”. Pani Maria Joachimiak od Pani Dyrektor A.Żalik, Pana Burmistrza S.Glapiaka, od Rady Rodziców, koleżanek i kolegów – czynnych i emerytowanych pracowników Szkoły oraz uczniów usłyszała wiele miłych słów, były wzruszające podziękowania i życzenia zdrowia, odpoczynku i aktywności na emeryturze.
Następnie Pani Dyrektor A. Żalik i Pani Wicedyrektor C.Glapiak nagrodziły pracowników Szkoły, którzy swoim zaangażowaniem i jego wynikami na wyróżnienie zasłużyli.
Serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Szkoły złożyli też Pan Burmistrz - S.Glapiak i przewodnicząca Rady Rodziców – Pani A.Szyrmer.
Na koniec Samorząd Uczniowski (przygotowany przez Panią S.Walenciak i Pana D.Nowackiego) piosenkami i zabawnym przedstawieniem dobrze znanych pracownikom Szkoły typów uczniów podziękował za codzienny trud, za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy i mobilizowaniu do jej zdobywania. Piękne róże były wspaniałym dodatkiem do serdecznych uczniowskich życzeń.
Mottem tegorocznego świętowania były - stanowiące element przygotowanej przez Panie E.Kosmalską i E.Łapawę dekoracji - słowa: „Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.” Byłoby idealnie, gdyby uczniowie mieli tyle energii, że łódź mogłaby płynąć wszędzie. Byłoby idealnie, gdyby sterowanie łodzią było dla nauczycieli źródłem satysfakcji i spełnienia. Powyższego i uczniom, i nauczycielom serdecznie życzymy.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »