KLASA IA W ŚWIECIE WITAMIN

Witaminki, witaminki…. zewsząd słyszymy, że należy je spożywać, aby być zdrowym.  Klasa Ia w ramach edukacji przyrodniczej poznała wartości odżywcze poszczególnych warzyw, owoców i produktów spożywczych. Znając oznaczenia witamin i utwierdzając się w przekonaniu, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w ramach podsumowania zdobytych wiadomości na edukacji technicznej uczniowie podjęli wyzwanie i wykonali jajeczne myszki, grzybki, łódeczki i jeżyki, które były znakomitą przekąską przed drugim śniadaniem. Jednocześnie pamiętali o higienie przyrządzania posiłków oraz bezpiecznym posługiwaniu się narzędziami kuchennymi m.in. nożem i widelcem. Starannie przygotowali stanowisko pracy i niezbędne produkty. Wspólne przygotowanie smakołyków przysporzyło dzieciom wiele radości i kolejny raz potwierdziło, jak potrafią być samodzielne i kreatywne.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »