Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2211058

Śnieg

"KRAKOWIACZEK JEDEN"

Rankiem 8 października uczniowie klas I-IV spotkali się w Klubie Małego Muzyka. Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” starali się przybliżyć dzieciom tańce narodowe. Pięknie zaprezentowali spokojnego i romantycznego kujawiaka, skocznego oberka i krakowiaka. Opowiadali o krokach i figurach tych tańców. Zaprezentowali damskie i męskie stroje ludowe - opoczyńskie i krakowskie. Trudno było rozstrzygnąć, które są piękniejsze. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym jest kiecka z zapaską, czapka maciejówka, serdak czy pas skórzany z brzękadełkami. Później grupa uczniów pod kierunkiem Pani prowadzącej spotkanie wspaniale zatańczyła na scenie krakowiaka. Dzieci wysłuchały też hejnału mariackiego i podziwiały harce Lajkonika, który „na szczęście” dotykał ich głów swoją buławą. Muzyczne spotkanie wprawiło wszystkich zebranych w dobry humor.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »