SZÓSTOKLASIŚCI TEATRALNIE...

1 października uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami udali się do leszczyńskiej WSH na spektakl pt. „Inny chłopak” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Szóstoklasiści poznali historię swego rówieśnika okrutnie doświadczonego przez los. August to dziesięcioletni chłopiec, który od urodzenia zmaga się z deformacją twarzy. Pomimo 27 przebytych operacji jego wygląd nadal znacznie różni się od pozostałych. To niełatwe, kiedy każdego dnia trzeba zmierzyć się z niechęcią w stosunku do własnej osoby. W nowej szkole chłopiec od początku wzbudzał niechlubne zainteresowanie młodzieży, która widziała w nim jedynie dziwaka odstającego od reszty grupy. Bohater doświadczał licznych przykrości i upokorzeń. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że choroba jest przyczyną nienawiści kierowanej w jego stronę. Miał jednak świadomość tego, że wygląd zewnętrzny nie powinien definiować człowieka… Na szczęście chłopiec na swojej drodze spotkał również ludzi, którzy okazali wobec niego wiele zrozumienia i serdeczności, a także udowodnili, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój własny i niepowtarzalny sposób.

Nietuzinkowy spektakl o dobroci, sile przyjaźni, odwadze i inności powinien zapaść na długo w pamięć młodym widzom, rozniecać w nich empatię i tolerancję… I tak chyba się stało, sądząc po żywej reakcji publiczności do głębi wzruszonej losami Augusta.


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »