PIERWSZOKLASIŚCI NA SPEKTAKLU

1 października uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami udali się do auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie, aby obejrzeć spektakl pt. „Shrek”. Dzieci poznały historię tytułowego bohatera, który urodził się tak bardzo szkaradny, że nawet rodzice go nie akceptowali, na szczęście z czasem go pokochali. Babcia Jadzia, która w rzeczywistości była okrutną jędzą, przepowiedziała mu, że spotka na swojej drodze piękną królewnę. Sama jednak robiła mu wiele przykrości, co doprowadzało Shreka do łez, a ona, spijając je, stawała się piękna. Bohater doświadczył wiele przykrości także ze strony m.in. chłopów i zwierząt,  którzy uważali go za potwora.  Kompani Shreka: Osioł, Wilk i Czerwony Kapturek pomogli mu dostać się do księżniczki oraz odpowiedzieć na zagadki przewoźnika. W ten sposób Shrek dotarł do zamku i spotkał ukochaną, która wyglądała podobnie jak on. Wędrując, poznał wartości ważne w życiu m.in. miłość, przyjaźń i życzliwość. Widzowie powinni zapamiętać i mocno wziąć sobie do serca przesłanie przedstawienia: „Wygląd zewnętrzny nie jest ważny, liczy się wnętrze, ono czyni ludzi pięknymi”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »