WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA DAMIANA BRYLA

23 września gościliśmy w Szkole Księdza Biskupa Damiana Bryla, który przybył do Kąkolewa w związku z wizytacją parafii. Wyjątkowego gościa i towarzyszącego mu Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę serdecznie powitała Pani Dyrektor Alina Żalik, radość z wizyty wyrazili też przedstawiciele uczniów: Amelia Wieczorek, Angelika Chwastyniak, Lena Kaczmarek i Adam Nowacki. Spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów: członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych wystawili scenki z życia Matki Boskiej, a wokaliści: Alan Biderman, Anna Katarzyńska, Angelika Chwastyniak i Lena Kaczmarek zaśpiewali kilka piosenek religijnych. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Gość miał okazję obejrzeć Szkołę i wystawę prac plastycznych - portretów Matki Boskiej stworzonych na konkurs „Z Maryją w nowe czasy”.
Zwracając się do uczniów, Ksiądz Biskup apelował, by doceniali warunki, w jakich się uczą. Podkreślił, że Szkoła jest wyjątkowa, piękna, czysta, przestronna. Prosił dzieci i  młodzież, by doceniali pracę zatroskanych o ich rozwój nauczycieli. Uświadomił uczniom, że wszystko jest w ich rękach, wystarczy chcieć pracować, by się rozwijać i stawać lepszym. Zwracając się do nauczycieli, apelował, by nie tylko przekazywali wiedzę, ale również wychowywali w duchu odwiecznych wartości i pomagali uczniom odróżniać dobro od zła.
Po spotkaniu z uczniami Ksiądz Biskup rozmawiał podczas nieoficjalnego spotkania z Dyrekcją, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Anną Szyrmer i Paniami katechetkami.
Przygotowaniem wizyty Księdza Biskupa zajęły się Panie Dyrektor Alina Żalik i Cecylia Glapiak, Panie katechetki – Sylwia Walenciak i Katarzyna Teodorczyk, nauczyciel muzyki -  Pan Dominik Nowacki oraz Pani Justyna Katarzyńska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »