SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek 19 września pierwszoklasistów odwiedził policjant z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej Pan Karol Jędrysiak, który przeprowadził pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w drodze do i ze Szkoły. Zwracał szczególną uwagę dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypomniał zasady przechodzenia przez ulicę, poruszania się po chodnikach i poboczach. Uczulał na noszenie odblasków. Mówił o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w autach i jazdy na specjalnych podkładkach. Poruszył też kwestię zachowania się podczas kontaktów z obcymi. Dzieci zadawały dużo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Mali uczestnicy ruchu drogowego otrzymali w prezencie odblaski, kolorowe smycze i mapki tras rowerowych. Pan policjant zapowiedział też kolejne spotkanie, które odbędzie się przed feriami zimowymi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »