KLASA I B NA SKRZYŻOWANIU

W czwartkowy poranek 19 września uczniowie klasy I b z wychowawczynią Panią Ewą Maśląką oraz Paniami Natalią Trawińską i Żaklin Kucharską udali się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Obserwowali poruszające się pojazdy, rowerzystów i pieszych. Zwracali uwagę na sposób rozmieszczenia znaków drogowych i starali się wytłumaczyć ich znaczenie. Następnie przeszli po „zebrze” na drugą stronę ulicy, stosując zasady, o których przypomina im poznany wcześniej wierszyk. Najważniejszym punktem wycieczki było przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu z ruchliwą drogą główną. Pierwszoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze z tym trudnym zadaniem. Podczas spaceru po Kąkolewie spotykali się z dużą życzliwością kierowców, ale wiedzą, że muszą mieć ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo przejęci i pełni wrażeń wrócili ze swojej pierwszej wycieczki do Szkoły. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »