NOWELE W ROLI GŁÓWNEJ

Wzorem minionych lat przyłączyliśmy się do przeprowadzanej pod patronatem Prezydenta Polski akcji Narodowego Czytania. W sobotę 7 września w całym kraju aktorzy, muzycy, sportowcy, dziennikarze publicznie (w teatrach, bibliotekach, ale też miejskich parkach czy galeriach handlowych) czytali nowele E.Orzeszkowej, M.Konopnickiej, B.Prusa, H.Sienkiewicza, B.Schulza, W.S.Reymonta, S.Żeromskiego i H.Rzewuskiego.
W naszej Szkole nowele królowały na lekcjach j.polskiego w poniedziałek 9 września. Uczniowie poznali treść wybranych przez Panie polonistki utworów, ucząc się dzięki temu, że w życiu należy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o rodzimej historii.
Warto czytać! Warto o przeczytanych tekstach rozmawiać! Czytanie rozwija!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »