INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września po wakacyjnej przerwie szkolne korytarze rozbrzmiały radosnym uczniowskim gwarem. Najpierw szkolna społeczność, inicjując rok katechetyczny, podczas Mszy św. modliła się o pomyślny rok szkolny. Następnie w patio w obecności Państwa radnych, sołtysów, emerytowanych pracowników Szkoły, rodziców i dziadków uczniów uroczyście rozpoczęto kolejny rok pracy. Pani Dyr. A.Żalik serdecznie wszystkich powitała, szczególnie ciepło uczniów klas I rozpoczynających naukę. Poinformowała o wakacyjnych remontach, apelując o dbałość o pięknie odmalowane szkolne korytarze. Rodziców prosiła o tak dobrą jak dotychczas współpracę. Wyjątkowo mocno wybrzmiały słowa poświęcone 80. rocznicy wybuchu II wojny św. Oryginalny komunikat radiowy informujący o napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę miał uświadomić dzieciom i młodzieży, jak trudny był wrzesień 1939 r. dla pokolenia ich pradziadków. Wspólnie zaśpiewany na początku uroczystości hymn państwowy oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej były hołdem dla żołnierzy i ofiar II wojny św. Ten temat podjęli również uczniowie kl. IIIb, którzy pod kierunkiem wychowawczyni – P.B.Rzetelskiej przygotowali część artystyczną. Wspomnieli dramatyczne realia wojny, apelując o pokój na świecie, a także pożegnali beztroskie wakacje i przypomnieli, że nadchodzi czas nauki i obowiązków.
Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń od Pana Burmistrza S.Glapiaka, od Pani Dyrektor A.Żalik, od wypowiadającej się w imieniu rodziców P.A.Szyrmer oraz od Pana dra S.Jędrasia. Oby rok szkolny 2019/2020 faktycznie był czasem rozwoju na różnych płaszczyznach, odkrywania nieznanego i stawania się mądrzejszymi i lepszymi, niech da satysfakcję i nauczycielom, i uczniom, i rodzicom. Niech będzie pełen dobrych emocji.
Po części oficjalnej prowadząca uroczystość P.M.Sowińska zapowiedziała spotkania z wychowawcami w salach. Uczniowie zostali zaznajomieni z planem lekcji, wyposażeni w klucze do szkolnych szafek i wyczuleni przez nauczycieli na dbanie o bezpieczeństwo w drodze do i ze Szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »