SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW

Wewnątrzszkolna impreza „Szukamy Młodych Talentów” w kąkolewskiej Szkole zorganizowana została po raz 23. Tym razem tematem przewodnim była 15. rocznica przyjęcia Polski do Unii Europejskiej. Przewodniczący poszczególnych klas wcześniej wylosowali nazwę unijnego kraju, którego historią i współczesnością uczniowie się zajmowali. Na imprezę do białych koszulek przypięli własnoręcznie wykonane flagi danego państwa, a na rozpoczęcie przywitali się ze szkolną społecznością słowami „dzień dobry” w języku tego kraju. Każda klasa miała za zadanie przygotować kilkuminutową prezentację słowno – plastyczną o wylosowanym państwie składającą się nie tylko z podstawowej wiedzy o jego administracji, ale zawierającą również ciekawostki. Dopełnieniem mogły być rekwizyty i odpowiedni strój. Prezentacje niektórych klas były przygotowane z najwyższą starannością. Uczniowie utalentowani plastycznie wykonywali pracę techniką collage polegającą na ozdobieniu nazwy wylosowanego unijnego kraju elementami dla tego obszaru charakterystycznymi. Wyobraźnia, pomysłowość i talent młodych ludzi przeszły najśmielsze oczekiwania jurorów. Kolejna konkurencja dla zainteresowanych polegała na wykonaniu piosenki autora mieszkającego i tworzącego na terenie Unii Europejskiej, ale z polskim tekstem. Te prezentacje tylko potwierdziły, jak pięknie śpiewają nasi uczniowie. Puchary i upominki trafiły z pewnością we właściwe ręce, młode talenty nie tylko zostały odkryte, niektórzy swój talent kolejny raz potwierdzili. Jurorzy przyznali punkty, lokaty i z Dyr. A. Żalik wręczyli nagrody. Motywem przewodnim imprezy była pierwsza zwrotka „Ody do radości”, w przerwach między konkurencjami uczniowie „przepytani” zostali z wiedzy o UE. Komisję tworzyli: Panie wicedyr. Barbara Kaczmarek-Kryś, Maria Joachimiak i Justyna Katarzyńska oraz wylosowani przedstawiciele uczniów – gimnazjalistka Liliana Bassa i ósmoklasista Jakub Kozica. Imprezę prowadziły Natalia Bartosik i Aleksandra Maćkowiak. W zabawie nie przeszkodziła upalna aura. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »