MIĘDZYSZKOLNY WYJAZD DO IRLANDII PÓŁNOCNEJ

Piętnastoosobowa grupa uczniów z trzech szkół naszej Gminy uczestniczyła w końcu maja
w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej do Derry w Irlandii Północnej. Była ona możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z dyrektorem The North West Academy of Engish - Panem Johnem McGowan, który wcześniej był gościem Zespołu Szkół w Kąkolewie. Uczniowie mieszkali u rodzin irlandzkich, gdzie poznawali kulturę,  zwyczaje i życie codzienne gospodarzy.  Codziennie w godzinach przedpołudniowych uczęszczali na zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speaker’ów - nauczycieli pochodzących z Irlandii. Popołudniami brali udział w warsztatach teatralnych, fotograficznych, tanecznych oraz sportowo – rozrywkowych. Lekcje odbywały się w salach Akademii i w plenerze. Każdorazowo uczniowie doskonalili kompetencje językowe i dokumentowali swoje działania. Po intensywnej nauce, w czasie weekendu, zwiedzili urokliwe miejsca m.in.: Giant’s Causeaway, czyli Groblę Olbrzyma i fort Grianan of Aileach, a także przepiękne plaże i zatoki  nad Oceanem Atlantyckim. Na koniec kursu wszyscy otrzymali certyfikaty określające poziomu znajomości języka angielskiego. Ośmiodniowy pobyt uznali za bardzo udany i wartościowy. Cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do Polski. Dla niektórych dużym przeżyciem był pierwszy lot samolotem. Uczestnicy wycieczki deklarowali, że na pewno jeszcze odwiedzą Irlandię, aby doskonalić angielszczyznę i zobaczyć kolejne niesamowite miejsca. Organizatorkami wyjazdu były Panie Alina Żalik i Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »