PIERWSZOKLASIŚCI W NADLEŚNICTWIE KARCZMIE BOROWEJ

W poniedziałek 3 czerwca 2019 r. pierwszoklasiści wyjechali, w ramach realizacji zadań Zielonej Szkoły, do Karczmy Borowej. Najpierw uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody, podczas której poszerzyli swoją wiedzę związaną ze zwierzyną leśną oraz roślinnością. W sali edukacyjnej mieli okazję zobaczyć naturalne okazy zwierząt żyjących w lesie. Podziwiali poroża jelenia, sarny i muflona oraz szable dzika. Dowiedzieli się, że na terenie pobliskich lasów pojawiły się wilki i żmije oraz w jaki sposób się zachować w sytuacji spotkania z nimi. Dzieci uważnie słuchały, zadawały pytania, udzielały rzeczowych odpowiedzi, za które otrzymały nagrody. Było też ognisko i smażenie kiełbasek oraz wspólny posiłek. Miłym akcentem okazały się wspólne zabawy na łonie przyrody.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »