PIĄTOKLASIŚCI W TRÓJMIEŚCIE

W ostatnich dniach maja piątoklasiści wraz z Paniami: Anną Teślak, Ewą Bojanowską-Gnacińską, Joanną Skrzypczak i Justyną Jagielską wyjechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.
1. dnia wycieczkowicze zwiedzali Gdańsk. Wielkie wrażenie wywarło na nich Westerplatte – symbol odwagi i bohaterstwa żołnierzy walczących podczas II wojny światowej za wolność Polski. Odwiedzając Gdańsk, nie można pominąć historycznego centrum miasta, które urzeka wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Starówka zauroczyła piątoklasistów różnymi stylami architektonicznymi, fontanną Neptuna, Zieloną Bramą, nadwodnym deptakiem wzdłuż Motławy czy monumentalną Bazyliką Mariacką. Pod wieczór udali się do pensjonatu „Lipce”, w którym byli zakwaterowani.
2. dzień rozpoczęli od wysłuchania przepięknego koncertu organowego w oliwskiej Archikatedrze. Następnie zachwycali się niesamowitą egzotyką fauny i flory w gdyńskim oceanarium – muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego. Mieli też okazję poznać prawdziwy zabytek klasy zerowej wśród okrętów – uczestników wojen morskich – ORP „Błyskawicę”. W promieniach zachodzącego słońca spacerowali słynnym sopockim molo i zbierali muszelki na plaży.
3. dzień wycieczki upłynął młodym turystom na zwiedzaniu prawdopodobnie „największej kupy cegieł w Europie”, czyli zamku krzyżackiego w Malborku.
Droga powrotna upłynęła w miłej atmosferze, pod znakiem wspomnień ostatnich dni. Bogaci w nową wiedzę, doświadczenia i… pamiątki, w piątkowy wieczór, piątoklasiści wrócili do Kąkolewa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »