OGNISTE FLAMENCO

20 maja w ramach zajęć z wychowawcą odbył się koncert z cyklu Pro MUSICA pt. „Ogniste flamenco”. Muzycy zabrali uczniów w podróż do Hiszpanii, prezentując cygańską rumbę, sevillanas – taniec z ulic Sewilli i utwór pt. „Pomiędzy dwoma wodami”, który skomponował Paco de Lucia. Ponadto zaprezentowali gitarę i charakterystyczne dla flamenco sposoby gry na niej, zastępujący perkusję kahon i kastaniety. Po raz pierwszy na szkolnej scenie uczniowie mogli podziwiać tancerkę flamenco, która pięknie posługiwała się falbaniastą suknią, chustą cygańską i wachlarzem, a kastanietami, dłońmi i stopami umiejętnie wystukiwała rytm. Na koniec przeprowadziła dla odważnych minilekcję stepowania. Dzięki gorącym hiszpańskim rytmom zapachniało wakacjami…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »