CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.

14 maja uczniowie klas VIIIa i VIIIb pojechali do Muzeum Okręgowego w Lesznie. W Galerii Sztuki mieszczącej się w budynku dawnej synagogi obejrzeli przygotowaną z okazji jubileuszu 100-lecia Powstania Wielkopolskiego wystawę „Chwała zwycięzcom! – Grupa „Leszno”. Lekcja muzealna nie była jedynym punktem programu. Uczniowie wyposażeni w mapy i karty pracy wyruszyli na spacer śladem leszczyńskich murali, dzięki czemu poszerzyli, pogłębili lub utrwalili wiedzę o historii miasta i o kulturze. Sztuka uliczna okazała się atrakcyjnym sposobem zwiedzania Leszna i wdrażanie do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Deszcz nie pozwolił dotrzeć we wszystkie zaplanowane miejsca, ale uczniowie widzieli murale przedstawiające Stanisława Grochowiaka, Byka, Zburzenie kościoła pw. św. Szczepana, Dobrawę, Wieniawę i Romana Maciejewskiego. Zadania z karty pracy zmuszały do opisywania i  interpretowania dzieł, wskazywania  ich związku z Lesznem, sięgania do historii, czytania mapy i argumentowania. Polecamy wszystkim tego typu wycieczki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »