ZWYCZAJE I OBYCZAJE W LĄDZIE

Już po raz 11. odbył się w Lądzie finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Ten etap miał charakter ustny. Należało przygotować projekt jednodniowej wycieczki szkolnej po terenie Wielkopolski. Musiała ona nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa miała też obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody. W tym roku Szkołę reprezentowali Małgorzata Biernacik i Łukasz Szyrmer. Oboje wcześniej wykonali prezentację, wyszukali właściwe stroje i postarali się o inne rekwizyty. W  Lądzie zaprezentowali się bardzo ładnie i - choć nie zajęli żadnego miejsca - zasługują na uznanie. Pobyt w Lądzie (25-26 IV) urozmaicony był ogniskiem i wspólnymi śpiewami, zwiedzaniem miejscowego klasztoru oraz wycieczką autokarową po tej części Wielkopolski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »