PIERWSZOKLASIŚCI W "LAWENDOWEJ MANUFAKTURZE"

We wtorek 7 maja pierwszoklasiści wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do „Lawendowej Manufaktury”. Właścicielka po przywitaniu grupy zaprowadziła dzieci do ogrodu, gdzie oglądali lawendowe produkty. Podziwiali piękne sadzonki lawendy, które po wysłuchaniu instrukcji wszyscy samodzielnie posadzili w doniczkach. Dowiedzieli się, w jaki sposób opiekować się własną roślinką. Następnie wycieczkowicze przeszli do pracowni artystycznej, gdzie poznali technikę ozdabiania przedmiotów decoupage. Mali artyści malowali farbą specjalnie przygotowane serduszka, przygotowywali elementy ozdobne, kleili i wiązali sznurki. Według własnego projektu ozdabiali torby na prezenty, na których Pani prowadząca zajęcia przybiła pieczęć. Było też smażenie kiełbasek, degustacja lawendowej oranżady i ciasta. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na trampolinach, gra w piłkę nożną, badmintona, przeciąganie liny i berek. Chętni przytulali się też do drzewa gruszki – wróżki. Pierwszaki stwierdziły, że to było wspaniałe, radosne i twórcze spotkanie na łonie przyrody. Zapowiedzieli, że jeszcze tam powrócą.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »