ZUCHY NA RAJDZIE

Zwinne Wiewiórki 27 kwietnia wyruszyły na dwudniowy XXIV Harcerski Rajd Bohater – śladami Andrzeja Małkowskiego. Rajd rozpoczął się uroczystym apelem przy leszczyńskim stadionie im. Alfreda Smoczka. Tam 13 patroli harcerskich i 3 patrole zuchowe otrzymały mapy z wyznaczoną trasą do Dąbcza. Podczas wędrówki zuchy wykazały się umiejętnością czytania mapy, realizowały zadania dotyczące postaci bohatera, za które zdobyły punkty. Dowiodły, że prawie 10 kilometrowa trasa wiodąca przez las, nie stanowiła dla dzielnych Wiewiórek większej trudności. Kolejne przygotowane zadania (cytaty i plakaty) zuchy zaprezentowały na świecowisku. Wieczorne spotkanie wszystkich rajdowiczów było pouczające, ciekawe, radosne i pełne harcerskich piosenek. Nasza Gromada w nagrodę za wiedzę, gorliwość i wytrwałość na apelu kończącym rajd otrzymała nagrody i pamiątkowy dyplom.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »